Najlepsze oferty pożyczek na raty – sprawdź którą firmę pozabankową wybrać?

Ofert pożyczek na raty nie brakuje. W ich ramach można pożyczyć od drobnych kwot do bardzo wysokich sum. Proponowane przez parabanki pożyczki różnią się jednak od siebie warunkami zarówno tymi finansowymi, jak i pozafinansowymi. Jak więc wybrać tą najlepszą? Analizując jej poszczególne elementy.

Pożyczka na raty – co warto wziąć pod uwagę?

Szukając dobrej pożyczki na raty, pod uwagę trzeba wziąć wiele parametrów. Analizę należy rozpocząć od ustalenia, jakiej pożyczki się potrzebuje tj. jej wysokości, okresu spłaty, ilości rat, w jakiej zwróci się zadłużenie. Warto też obliczyć własną zdolność kredytową i zastanowić się, jak szybko chce się otrzymać środki. Na tej podstawie łatwiej będzie porównywać pożyczki na raty, biorąc pod uwagę tylko te oferty, które spełniają indywidualnie ustalone kryteria.

Analiza pożyczki na raty – case study

Posiadające indywidualne kryteria, pożyczki najlepiej znaleźć za pomocą rankingu chwilówek. Dzięki niemu prosto i szybko będzie można wyszukać aktualne na rynku oferty. My z jego pomocą znaleźliśmy pożyczkę A, B i C. Każda z nich spełniała nasze wymagania, którymi była pożyczka do 2000 złotych, zaciągnięta na okres 12 miesięcy, spłacana w comiesięcznych ratach.
Pierwszym kryterium były kwestie finansowe. Interesował nas całkowity koszt pożyczki na raty. W tym celu sprawdziliśmy RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. W przypadku pożyczki A wyniosła ona 89,93%, pożyczki B- 57,80%, a C – 106,01%. Oznaczało to, że najatrakcyjniejsza pod względem cenowym była środkowa oferta. Warto przypomnieć, że RRSO mówi o ostatecznym koszcie chwilówki w ujęciu rocznym i zawiera wszystkie opłaty narzucone przez parabank.

Spłata pożyczki na raty

Kolejny istotny parametr to najkrótszy i najdłuższy możliwy czas spłaty. Pierwsza z firm zaoponowała spłatę w przedziale 6-48 miesięcy, druga 4-48 miesięcy, natomiast 3 od 12 do 36 miesięcy. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest wybranie firmy, która pozwala na jak najszerszy okres rozłożenia pożyczki na raty. Dzięki temu ilość rat można dopasować do swoich możliwości finansowych. Warto też zawsze dopytać o możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia i ewentualne warunki przedłużenia finansowania.

Zaciągając pożyczkę na raty, warto rozpocząć współpracę tylko z wiarygodnym partnerem. W tym celu sprawdziliśmy, ile osób w ostatnich 30 dniach skorzystało z oferty wybranych do porównania firm – taką opcje często dają rankingi parabanków, a następnie opinie o tych instytucjach sprawdziliśmy w sieci. Więcej na ten temat, można znaleźć w artykule Wiarygodne parabanki – jak wybrać uczciwą firmę pożyczkową.

Wybranie pożyczki na raty nie jest łatwe. Podejmując decyzje, nie warto się spieszyć, a wszystkie najważniejsze elementy i warunki sprawdzić bardzo dokładnie. Pomoże to uniknąć późniejszych problemów ze spłatą zadłużenia.