Czek Giro – czym jest i jak go otrzymać?

Czek Giro jest bardzo popularnym dokumentem umożliwiającym wypłatę pożyczki w dowolnych placówkach Poczty Polskiej i Banku Pocztowego. W przeciwieństwie do popularnych pożyczek online, wypłata pożyczki czekiem Giro nie odbywa się za pośrednictwem konta bankowego. Pożyczkobiorca, po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość, otrzymuje pieniądze bezpośrednio do rąk własnych.

Pożyczka na poczcie – jak złożyć wniosek?

Żeby dostać pożyczkę pozabankową czy kredyt nie wystarczą tylko chęci. Trzeba dokonać pewnych formalności. W zależności od tego, czy interesuje nas kredyt w banku czy na poczcie, musimy odwiedzić wybraną placówkę. Tam dopiero musimy zapytać o to, jakie produkty zapewniające pieniądze są aktualnie w ofercie. Musimy też przedstawić nasze potrzeby, bo to na ich podstawie zostaną nam przedstawione produkty. Kiedy chcemy wziąć kredyt na poczcie, koniecznie trzeba złożyć wniosek, w którym będzie mowa o tym, kto, dlaczego i ile chce pożyczyć. Taki wniosek to dopiero wstęp do dalszych formalności. Informacje co powinien zawierać wniosek o pożyczkę, można znaleźć w tym artykule.

Realizacja czeku Giro

1. Wniosek o pożyczkę w Banku Pocztowym ze wskazaniem czeku Giro jako formę wypłaty
2. Okazanie dokumentu tożsamości i czeku Giro w placówce Poczty Polskiej celem potwierdzenia danych osobowych
3. Odebranie pieniędzy

Czek Giro a pożyczka

Każda osoba ubiegająca się o pożyczkę przechodzi weryfikację tożsamości. W przypadku bankowości internetowej i mobilnej, weryfikacja następuje najczęściej poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta bankowego na rachunek bankowy wskazany przez pożyczkodawcę. Po pozytywnej weryfikacji i zawarciu umowy pieniądze najczęściej przelewane są na rachunek bankowy. Pożyczki zaciągane na czek Giro nie wymagają przelewu weryfikacyjnego.

Dla kogo czek Giro?

Czek Giro to doskonałe rozwiązanie dla osób nieposiadających konta bankowego, osób starszych, przedsiębiorców korzystających tylko i wyłącznie z firmowych rachunków bankowych a także dla każdej innej osoby, która mimo posiadania rachunku bankowego, nie chce go używać do tego celu.

Zalety pożyczek pocztowych i czeków Giro

1. Dostępna także dla osób nieposiadających rachunku bankowego
2. Brak oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy
3. Zwykle poczta zlokalizowana jest w każdej miejscowości gminnej. Dzięki temu do pożyczek mają tajże dostęp mieszkańcy małych miejscowość, dla których konieczność wizyty w banku, wiąże się z koniecznością dalszego wyjazdu
4. Brak wysokich kosztów