Jakie są wady pożyczek udzielanych przez parabanki?

Kiedy brakuje nam pieniędzy najczęściej decydujemy się skorzystać z usług oferowanych przez bank. Zanim jednak bank udzieli nam kredytu sprawdza naszą zdolność kredytową. I tutaj może pojawić się problem. Nie wszyscy mogą się bowiem pochwalić zdolnością kredytową na właściwym poziomie. Stąd decyzja o skorzystaniu z usług parabanku. Nie sprawdzają one zdolności kredytowej swoich klientów, nie wymagają, aby dołączyli oni zaświadczenie o wysokości zarobków. Czy warto więc skorzystać z ich usług?


Nie można zapomnieć, że pożyczki z parabanków mają wiele wad. Do najważniejszych należy bardzo wysokie oprocentowanie. Osoby, które chcą skorzystać z ich usług muszą uświadomić sobie, że będą musiały oddać o wiele wyższą kwotę niż ta, którą pożyczyły. Każdy kto zamierza skorzystać z pożyczki w parabanku powinien poprosić, aby pracownik podał konkretną kwotę, którą będziemy musieli oddać. Należy to zrobić jeszcze zanim na umowie złożymy swój podpis. Jeżeli rozmawiający z nami w imieniu parabanku pracownik nie chce nam tej kwoty podać, zastanówmy się, czy rzeczywiście warto umowę podpisać. Jeżeli pracownik nie chce podać nam tej kwoty, to możemy spodziewać się iż będzie ona bardzo wysoka.

Parabanki to instytucje, które pożyczają pieniądze bez zbędnych formalności, szybko i niezwykle chętnie. Ale ich przychylność dla klienta kończy się z chwilą podpisania umowy. Kiedy klienci mają trudności ze spłatą pożyczki pracownicy parabanku przestają być mili. Nie ma mowy o żadnych wakacjach kredytowych, czy innych rozwiązań. Za każdy dzień zwłoki w parabankach naliczane są bardzo wysokie odsetki. Jeżeli zyskamy możliwość odroczenia spłaty, to okres ten nie będzie dłuższy niż kilka dni. Z pewnością zapłacimy za to jeszcze karę.

Pożyczkę w parabanku jest bardzo łatwo dostać, czasem jednak jest ją bardzo trudno spłacić. Oddajemy mu o wiele więcej niż pożyczyliśmy. Nie możemy też zapomnieć o naliczaniu karnych odsetek za najmniejsze nawet opóźnienie z kolejną ratą. Pożyczka w parabanku może więc nas narazić na duże problemy.