Czy można wziąć kredyt bez zaświadczenia o dochodach?

Osoby, które nie posiadają pracy często obawiają się, że kredyt gotówkowy jest dla nich niedostępny. Większość popularnych banków wymaga zaświadczenia o zarobkach, co stanowi spore utrudnienie. Bez trudu znajdziemy jednak oferty “bez zaświadczeń”. Należy jednak podejść do tego tematu rozsądnie – z pewnością należy unikać kredytów oferowanych przez osoby prywatne. Wiążą się one z wysokim ryzykiem. 

Niewielka kwota Bezpieczny kredyt bez zaświadczeniach o dochodach zwykle pozwala pożyczyć niewielką kwotę. W przypadku zadłużenia na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych musimy zwykle spełnić szereg wymogów. Banki potrzebują zabezpieczenia, a brak dochodów jest dla nich ryzykiem. Taki kredytobiorca może nie być zdolny do tego, aby spłacić ratę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty “na oświadczenie”. Warto jednak wiedzieć, że każdy klient traktowany jest w sposób indywidualny. Tylko wtedy możliwe jest ustalenie warunków współpracy.

Krótki okres spłaty

Nierzadko bywa tak, że podmioty bankowe oferujące kredyty bez zaświadczeń narzucają na nas krótki okres spłaty. Nie ma większego znaczenia, czy korzystamy z oferty publicznego banku, czy też parabanku. Jeśli nie posiadamy dochodów, to warto wziąć pod uwagę kredyt pod zastaw. Jest to rozwiązanie, z którego często korzystają osoby zadłużone, bezrobotne, czy też takie, które z różnych powodów nie mogą udokumentować swoich dochodów.

Dodaj komentarz